Skup zadłużonych nieruchomości

Spora liczba osób z pewnością uważa, że mieszkanie z zadłużeniem jest wykluczone ze sprzedaży. Tak naprawdę rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Na rynku obecnie jest wiele firm, takich jak na przykład nasza, które zajmują się skupem nieruchomości zadłużonych. Chcielibyśmy w tym miejscu wytłumaczyć w jaki sposób pomagamy ze sprzedażą zadłużonych mieszkań, posesji, domów, działek i innych tego typu własności.

Zadłużone nieruchomości z pewnością zniechęcają większość potencjalnych kupców. Spowodowane jest to tym, że zadłużenie nieruchomości przechodzi na każdego kolejnego właściciela, który zdecydował się na jej zakup. Jest wiele osób, którym grozi zajęcie lokum przez komornika i codziennie zadają sobie pytanie, w jaki sposób sprzedać swoje mieszkanie. Mieszkania z zadłużeniem z pewnością nie kupi statystyczny klient, ponieważ aktualnie rynek jest pełen ofert atrakcyjnych mieszkań wolnych od długów.

Nasi specjaliści na szczęście nie boją się zakupu zadłużonych nieruchomości. Wysoce wyspecjalizowane firmy, takie jak nasza, przewidują zysk ze skupu tego typu lokum już po uwzględnieniu spłaty zobowiązań poprzedniego właściciela (na przykład kredyty czy pożyczki hipoteczne) i zapewnieniu mu uczciwej ceny. Naturalnie nowy nabywca jest świadomy istniejącego ryzyka, które jest wiązane z zadłużeniem i zobowiązaniami. Sprzedawca tego typu lokum ma szanse na uzyskanie przyzwoitej sumy za mieszkanie, którego nie zdecydowałby się kupić przeciętny nabywca. Dzięki sporej kwocie, uzyskanej ze sprzedaży, z pewnością pojawi się możliwość na poprawę i ułożenie swojej aktualnej sytuacji materialnej.

Sprzedaż mieszkania własnościowego z zadłużeniem

Należy w tym miejscu dodać, że sprzedaż własnościowego mieszkania z zadłużeniem obliguje do pewnych formalności i niezbędnych procedur. Działalności takie jak nasze, prowadzące skup zadłużonych mieszkań, są w stanie pomóc w załatwieniu tych wszystkich problematycznych kwestii. Ponadto osoba, która zainteresowana jest zbytem mieszkania z zadłużeniem, może spodziewać się natychmiastowej kalkulacji ceny, dokonanej przez stronę internetową. Dzięki takiej wycenie osoba zainteresowana sprzedażą może zobaczyć, ile tak naprawdę warta jest nieruchomość już po uwzględnieniu wszelkich zadłużeń.

Sprzedaż nieruchomości z zadłużeniami jest dla wielu osób jedyną słuszną opcją, dzięki której pomoże ona w uchronieniu się przed publiczną licytacją mieszkania i egzekucją komorniczą. Należy pamiętać o tym, że lokum podczas pierwszej takiej publicznej licytacji, może zostać sprzedane nawet za 75% wartości nieruchomości wycenionej przez rzeczoznawcę. Jeżeli podczas pierwszej aukcji nie będzie żadnych zainteresowanych, komornik dokona przeprowadzenia drugiej licytacji. Druga licytacja nieruchomości odbędzie się pod warunkiem, że zgłosi się osoba, która zaproponuje cenę wynoszącą przynajmniej 2/3 wartości wyceny przeprowadzonej przez rzeczoznawcę. Niestety po takiej aukcji komorniczej były właściciel licytowanej nieruchomości jest wystawiony na przykrości związane z wysiedleniem z lokum. Dlatego właśnie i z tego powodu lepszym rozwiązaniem jest własnowolna sprzedaż mieszkania z długiem. Zainteresowany może w takim przypadku liczyć na lepszą cenę uzyskaną ze sprzedaży i przede wszystkim wyprowadzić się z mieszkania w terminie mu odpowiadającym.

Ile zajmuje proces sprzedaży nieruchomości zadłużonej?

Dobra informacja jest taka, że sprzedaż nieruchomości z zadłużeniem z naszą pomocą, może rozegrać się bardzo sprawnie. Dzięki temu, że nasza Firma posiada odpowiednie środki finansowe, jesteśmy w stanie odciążyć naszych klientów z ciężaru związanego z hipoteką. Dysponujemy nowoczesnym i klarownym sposobem zdalnej wyceny bez potrzeby wychodzenia z domu. Osoba zainteresowana sprzedażą jedynie musi wypełnić formularz kontaktowy, znajdujący się na naszej stronie. W formularzu należy podać podstawowe informacje związane z zadłużoną nieruchomością. Po wypełnieniu i wysłaniu arkusza, w ciągu niespełna kilku godzin, zainteresowany otrzyma sprawną i adekwatną propozycję ceny. Można śmiało to uznać jako pierwszy krok do uporządkowania swojej aktualnej sytuacji materialnej oraz uwolnienia się od długów i zobowiązań.

Czy klienci są usatysfakcjonowani z zaproponowanej przez nas ceny?

Nieustannie spotykamy się z opinią naszych klientów, że wysłana przez nas oferta, jest najbardziej korzystną z możliwości jakie wcześniej otrzymywali. Po naszej stronie zajmujemy się nie tylko zobowiązaniami związanymi bezpośrednio z nieruchomością. Wyrównujemy także dodatkowe zaległości. Dzięki temu po dokonaniu transakcji kupna zadłużonej nieruchomości, po naszej stronie jest także uregulowanie zobowiązań względem na przykład wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej, gminy i innych podmiotów, w których pojawiły się zaległości. Zakres naszej obsługi zbytu nieruchomości z zadłużeniem obejmuje także stałe informowanie o przebiegu procesu. Dlatego też będziemy w stałym kontakcie, aby na bieżąco komunikować o wszystkich dokumentach, które będą niezbędne, aby sporządzić akt. W sytuacji, kiedy pojawią się dodatkowe pytania lub problemy, jesteśmy po to, aby pomóc je rozwiązać.

Skontaktuj się z nami

Uzyskaj darmową wycenę Twojej nieruchomości. Gwarantujemy szybki kontakt, pomoc w finalizacji transakcji i natychmiastową wypłatę gotówki! Skupujemy nieruchomości na terenie całej Polski!

ZADZWOŃ DO NAS

+48 729 196 130

NAPISZ DO NAS

kontakt@kolib.pl

Zobacz również